gototop

Izveidot piemiņas vietu - VieglasSmiltis.lv

APTAUJA: Kāds ir bijis jums nepieciešamais budžets bēru organizēšanā?

līdz 150,00 € - 7.3%
līdz 350,00 € - 3.2%
līdz 550,00 € - 11.3%
līdz 750,00 € - 8.1%
līdz 950,00 € - 9.7%
līdz 1200,00 € - 11.3%
līdz 1500,00 € - 13.7%
līdz 2000,00 € - 15.3%
vairāk kā 2000,00 € - 20.2%

Balsojumi: 124
Šī aptauja ir beigusies Ieslēgt: 30 Sep 2015 - 00:00
16 Jun 2015 Mirusi krievu estrādes dziedātāja Žanna Friske /1974-2015/ Lenta.ru: «Прощай, моя девочка...» http://t.co/9LUdgQ5LrM via @lentaruofficial
25 May 2015 Miris aktieris Harijs Ozols /1963-2015/ http://t.co/UieVx6Czn1 via @apollo_lv
17 May 2015 RT @RigasMaratons : Izsakām līdzjūtību un esam domās kopā ar šodien maratona laikā mirušā 10km distances dalībnieka tuviniekiem. Dziļā cieņā…
15 May 2015 B.B.King, the King of Blues, dies at 89... http://t.co/DmD6uR5SV8
2 May 2015 Ben E. King /28.09.1938 – 30.04.2015/ https://t.co/7VswznwliV

VieglasSmiltis.lv twitter https://twitter.com/vieglassmiltis

draugiem.lv Submit to FacebookSubmit to Twitter
Brūss Lī

Brūss Lī
Bruce Lee
1940 - 1973

Brūss
Bruce Lee
32
aktieris
27.11.1940
Sanfrancisko, Kalifornija, ASV
20.07.1973
Honkonga
Sietla
4709

Šeit Jūs varat piemiņas vietai pievienot virtuālu svecīti
Izvēlies sveci un spied uz tās.

Nekrologs

Brūss Lī bija ķīniešu cīņas meistars, skolotājs, aktieris, scenārists, producents un režisors. Brūss Lī bija austrumu cīņu mākslu leģenda.

Brūss Lī piedzima 1940. gada 27. novembrī, pēc ķīniešu horoskopa Pūķa gadā un pūķa stundā. Brūss piedzima kad viņa tēvs, Ķīnas kantona operas komiķis, atradās viesizrādēs Amerikā, tāpēc viņam kopš dzimšanas bija dubultpilsonība. Brūsa māte Greisa pēc izcelsmes bija vāciete. Drīz pēc dzemdībām vecāki atgriezās Honkongā.

Brūsa vārds pēc dzimšanas, angļu rakstībā bija Li Xiao Long, kas nozīmēja "Mazais Pūķis", bet vēlāk Lee Jun-Fan. Bērnībā mazais Brūss bija diezgan palaidnīgs skolnieks un kā visi puišeļi Ķīnā nodarbojās ar cīņas mākslām. Tiesa, nekas no tā viņu pa īstam neinteresēja. Jau mazs būdams viņš bieži piedalījās kinofilmās. Pusaudžu gados viņš uzvarēja kādā no deju konkursiem, pēc kā viņš tomēr nolēma nopietni apgūt kung-fū. Brūss izrādījās ļoti labs skolnieks. Pēc tam viņš sāka piedalīties filmās, kur bija nepieciešama cīņu mākslu zināšana.

19 gadu vecumā Brūss izmantoja savu ASV pasi un devās studēt uz Ameriku. Sietlā viņš pabeidza Edisona tehnisko skolu un iestājās Vašingtonas universitātē. Tur viņš iepazinās ar savu nākamo sievu Lindu Emeriju. Brūsa cīņu prasmes novērtēja arī Amerikā un viņš drīzumā sāka piedalīties seriālos un filmās. Vēlāk viņš nodibināja savu cīņu mākslu skolu, kur ļoti labi pelnīja ar privātstundām. 1964. gadā viņš apprecējās. Gadu vēlāk piedzima dēls Brendons un 1969. gadā meita Šenona.

Tomēr, Brūss nebija apmierināts ar savu karjeru, jo līdz šim viņam nebija uzticēta neviena nopietna loma. 1971. gadā Brūss atgriezās Honkongā, kur tikās ar jaunizveidotās kinokompānijas "Golden Harvest" direktoru Reimondu Čou. Brūsam uzticēja galveno lomu filmā "Lielais Boss" un viņa rīcībā nodeva visu cīņu ainu iestudēšanu. Filma guva neredzētus panākumus. Sekoja cieša tālākā sadarbība un vairākas filmas, kas gan studijai, gan Brūsam Lī deva atpazīstamību, slavu un finanses. Brūss Lī kļuva par superzvaigzni.

1973. gada 20. jūlijā Brūss Lī negaidīti nomira. Sekcija konstatēja, ka aspirīna vienlaicīga lietošana lielā devā ar citiem medikamentiem izsauca smadzeņu darbības traucējumu, kas izraisīja pēkšņu nāvi. Brūsa Lī fani nevarēja noticēt, ka viņu elks, fiziski ar gandrīz ideāli attīstītu ķermeni, varēja nomirt tik banālā veidā. Paklīda visneticamākās nāves versijas. Spekulēja, ka viņam esot bijušas problēmas ar mafiju vai citiem kung-fu meistariem. Baumoja, ka viņu esot noindējuši pēc kino bosu pasūtījuma. Bija vairums citu versiju.

Brūsa sieva Linda savās atmiņas rakstīja, ka dodoties prom no Honkongas viņa esot lūgusi cilvēkus atstāt mierā Brūsa dvēseli: "Vienīgais kam šobrīd ir nozīme, tas ir fakts, ka viņš mūs ir pametis uz visiem laikiem. Bet viņš paliek kopā ar mums mūsu atmiņas un savās filmās. Pieminiet viņu kā ģēniju, kurš ar savu darbu un mākslu mūs apbūra. Es lūdzu visus, atstāt viņu mierā un netraucēt dvēseli".

Honkongā notika Brūss Lī izvadīšana, kurā piedalījās daudzi cilvēku tūkstoši. Pēc tam mirstīgās atliekas tika pārvestas uz Sietlu, kur no viņa atvadījās ģimenes locekļi. Brūss Lī ir apglabāts Sietlā.

Brūsa dēls Brendons gāja tēva pēdās un tāpat kļuva par kinoaktieri. 1993. gadā viņš traģiski gāja boja filmēšanas laukumā. Brendona kaps atrodas līdzās Brūsa Lī kapavietai.

Par Brūsa Lī dzīvi un darbību ir radītas vairāk kā 30 filmas.VieglasSmiltis.lv 
pēc interneta materiāliem

Obituary

Bruce Lee (born Lee Jun-fan; 27 November 1940 – 20 July 1973) was a Hong Kongese actor, martial arts instructor, philosopher, film director, film producer, screenwriter, founder of Jeet Kune Do, and the son of Cantonese opera star Lee Hoi-Chuen.

Lee was born in Chinatown, San Francisco on 27 November 1940 to parents from Hong Kong and was raised in Kowloon with his family until his late teens. Lee returned to San Francisco at the age of 18 to claim his U.S. citizenship and receive his higher education. It was during this time that he began teaching martial arts, which soon led to film and television roles.

His Hong Kong and Hollywood-produced films elevated the traditional Hong Kong martial arts film to a new level of popularity and acclaim, sparking a surge of interest in Chinese martial arts in the West in the 1970s. The direction and tone of his films changed and influenced martial arts and martial arts films in Hong Kong and the rest of the world. He is noted for his roles in five feature-length films: Lo Wei's The Big Boss (1971) and Fist of Fury (1972); Way of the Dragon (1972), directed and written by Lee; Warner Brothers' Enter the Dragon (1973) and The Game of Death (1978), both directed by Robert Clouse. Lee became an iconic figure known throughout the world, particularly among the Chinese, as he portrayed Chinese nationalism in his films. He initially trained in Wing Chun, but later rejected well-defined martial art styles, favouring instead the use of techniques from various sources, in the spirit of his personal martial arts philosophy, which he dubbed Jeet Kune Do (The Way of the Intercepting Fist).

Lee died in Kowloon Tong on 20 July 1973.

Ieraksti piemiņas vietā / Līdzjūtības

10.10.2012 20:29:23
Dainis
kaut ari brūss ir jau miris daudz gadu atpakaļ, jo esmu dzimis 1996 gadā tomēr es jau no bērnības viņu zinaju jo redzeju filmas un jau no pašas bērnības viņš man ir bijis vislabakais aktieris kuru es vien esmu redzejis. kad uzināju kad viņš ir miris es uzreiz sašutu un pat tagad es ceņšos līdzināties viņam un trenētiies kung fu un jet kun do no interneta un ceņšos augt un treneties lai varetu nākotnē godināt viņu!Visi lauki obligāti jāaizpilda.
Vārds:
e-pasts:
:
Attēls ar iestrādātu aizsardzības kodu
 

Resursi / Linki
Bruce Lee
Bruce Lee
Bruce Lee vs Suzuki

Galerija

Brūss Lī


Brūss Lī


Brūss Lī ar sievu Lindu un dēlu


Brūss Lī ar dēlu


Brūss Lī ar Čaku Norisu


Brūss Lī filmēšanas laukumā


Brūss Lī


Brūss Lī


Brūsa Lī izvadīšana Honkongā


Brūsa Lī izvadīšana Sietlā


Brūsa Lī un Brendona Lī kapa vieta


Piemineklis Brūsam Lī Honkongā

 
draugiem.lv Submit to FacebookSubmit to Twitter

 

 

 


Jūs varat dot savu ieguldījumu VieglasSmiltis.lv projektam, papildinot to. Jebkurš portāla lietotājs var izveidot piemiņas vietas profilu par publiski zināmu vai jebkuru citu personu, iemūžinot šī cilvēka piemiņu. Veidojot piemiņas vietas, kā arī atstājot ierakstus un līdzjūtības, aicinām ievērot vispārpieņemtās pieklājības normas, izturēties ar cieņu pret aizgājējiem un palicējiem. Portāla administrācija nav atbildīga par lietotāju publicēto informāciju un komentāriem. Publicētā informācija neatspoguļo portāla viedokli. Portāla administrācija patur tiesības rediģēt vai dzēst informāciju un komentārus, kas neatbilst pieklājības normām, aizskar citu cilvēku cieņu un godu.

Ja esat pamanījuši neprecizitātes vai kļūdas kādas personas biogrāfija, lūdzam, izmantojot formu sazināties ar portāla administrāciju, vai rakstīt uz e-pastu: info@vieglassmiltis.lv .

Šodien

5.

oktobris


Šajā dienā miruši:

Stīvs Džobs
Stīvs Džobs
1955 - 2011


Arvīds Grigulis
Arvīds Grigulis
1906 - 1989Izveido piemiņas vietu - VieglasSmiltis.lv

SMS maksājumus nodrošina Esteria Tehnisko atbalstu nodrošina DomenuTirgus Dizainu rada webideja Administrē un pašreklāmu veido webideja
Iesakām: Manekeni.lv | Rotaļlietas pieaugušajiem | ZOOfans | Apenes džekiem | Mājas lapu izveide | Hostings | Domēni